Warszawskie Centrum Postępu Techniczno-Organizacyjnego Budownictwa

Działamy od 1982 roku

Katalog Nakładów Rzeczowych KNR - oficjalne wydawnictwo WACETOB do kosztorysowania robót

KATALOGI NAKŁADÓW RZECZOWYCH – KNR

Dostępne w formie papierowej katalogi nakładów rzeczowych (knr) można nabyć w księgarni budowlanej WACETOB.

Katalogi Nakładów Rzeczowych (KNR) – Niezbędna baza każdego kosztorysanta

Katalogi Nakładów Rzeczowych (KNR) to absolutny fundament rzetelnego kosztorysowania w polskim budownictwie. Przede wszystkim, zawierają one szczegółowe, jednostkowe nakłady rzeczowe robocizny, materiałów oraz pracy sprzętu (RMS). Z pewnością są one niezbędne do prawidłowego oszacowania kosztów każdej inwestycji budowlanej.

Co więcej, na przestrzeni ostatnich 40 lat działalności, Warszawskie Centrum WACETOB wydało w formie publikacji papierowych kilkadziesiąt kluczowych zeszytów KNR, KSNR oraz KNNR. W rezultacie, staliśmy się jednym z najbardziej zaufanych dostawców normatywów na rynku.

Oficjalne wydawnictwa KNR WACETOB – Pełna oferta

Z jednej strony, nasze papierowe wydania katalogów stanowią doskonałe narzędzie pracy w biurze. Z drugiej strony, równie dobrze sprawdzają się na placu budowy oraz podczas weryfikacji dokumentacji przetargowej. Dlatego też, dla ułatwienia podzieliliśmy nasze najpopularniejsze zeszyty na główne branże:

Roboty Budowlane i Ziemne

  • KNR 2-01 – Roboty ziemne

  • KNR 2-02 (tom 1 i 2) – Konstrukcje budowlane

  • KNR 2-05 – Konstrukcje metalowe

  • KNR 4-01 – Roboty remontowe budowlane

  • KNR 7-12 – Roboty malarskie antykorozyjne i ochronne

Instalacje i Sieci Sanitarne

  • KNR 2-15 – Instalacje wewnętrzne wodociągowe, kanalizacyjne, gazowe i centralnego ogrzewania

  • KNR 2-19 – Zewnętrzna sieć gazociągowa

  • KNR 4-02 – Roboty remontowe instalacji sanitarnych

Instalacje Elektryczne i Teletechniczne

  • KNR 4-03 – Roboty remontowe elektryczne

  • KNR 5-08 – Instalacje i osprzęt światła, siły i sygnalizacji

  • KNR 5-10 – Elektroenergetyczne linie kablowe. Elektroenergetyczne linie napowietrzne niskiego napięcia. Oświetlenie ulic i placów. Sygnalizacja uliczna.

Oznaczenie „W” – Gwarancja jakości WACETOB w programach kosztorysowych

Nasze normatywy to nie tylko wydawnictwa papierowe. Baza danych opracowana przez WACETOB jest powszechnie wykorzystywana w wiodących programach do kosztorysowania.

Warto pamiętać, że w elektronicznych bazach oprogramowania inżynierskiego, katalogi wydane i autoryzowane przez Warszawskie Centrum Postępu Techniczno-Organizacyjnego Budownictwa są specjalnie oznaczane literą „W” (np. KNR-W 2-02). Jest to dla Państwa gwarancja rzetelności, aktualności i poprawności merytorycznej zawartych tam danych.